טיפים לקונה ומוכר

היטל השבחה הוא תשלום חובה בעקבות אישור תכנית, מתן הקלה או התרת שימוש חורג המעלים את שווי המקרקעין. את היטל ההשבחה מטילה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה על הבעלים או על החוכר של המקרקעין. שיעור ההיטל הוא מחצית ההשבחה.
בדקו באילו מחירים נמכרו בתים דומים, בחנו מהם הבתים שיצאו לאחרונה למכירה באזורכם וכמה זמן הם מוצעים למכירה בשוק. חשוב לדעת, כדי שלא תפסידו קונים פוטנציאליים, בית שמועמד זמן רב מדי למכירה סיכוייו להימכר נמוכים. הקונים תוהים מדוע הבית לא נמכר והאם ישנה בעיה עם הנכס.רצוי שלא להסתפק בביקור אחד בלבד בנכס, אלא לבקר בו מספר פעמים על-מנת לבחון אותו היטב (כולל בשעות היום, הלילה וסופי שבוע). בדקו היטב את תקינות מכלול מערכות הדירה. בין היתר: תקינותם של חלונות ותריסים, מערכת מיזוג האוויר, ברזים, ארונות. שימו לב לכיווני האוויר של הדירה, עשויה להיות לכך גם השפעה על המחיר.

רכישת מגרש - המחיר משתנה בהתאם לגודלו של המגרש ולאזור המגורים. לוודא שהמגרש אינו נמצא מתחת לקו מתח גבוה, בגלל סכנת קרינה ובגלל הקושי למכור אותו בעתיד. לוודא שהמגרש אינו ממוקם באזור של עתיקות. מומלץ לקנות מגרש הקרוב לתשתיות ופיתוח. כדאי לבדוק במע"צ לגבי תכנונים עתידיים באזור הקרוב למגרש.תיווך יוקרה אסטייט מבהיר את אשר לא כל כך ידוע לחלק ניכר מציבור רוכשי הנדל"ן בעניין תקנת מס שבח החדשה בישראל:
לאחרונה עבר בכנסת חוק שלפיו תושבי חוץ ובעלי דירה נוספת אינם זכאים עוד לפטור ממס שבח שהיה נהוג עד עתה במכירת דירה. החל משנת 2014 יחויבו המוכרים במס שבח בשיעור של 25% מהשבח הריאלי באופן יחסי לתקופת האחזקה כשהתקופה שעד 31 לדצמבר 2013 פטורה ממס.


חיפוש

נכסים נבחרים

IMG 1567 1

וילה מפוארת קו שני לים - ארסוף

485J8364

אחוזה ברמות השבים

IMG 9341

אחוזת פאר במושב בשרון

quote


כאשר העבודה מגיעה עם תשוקה, אמונה ויושר ישנן תוצאות מהירות
- מנכ”ל יוקרה אסטייט -
אין הזדמנות שנייה או שלישית לרושם ראשוני
- מנכ”ל יוקרה אסטייט -
אנו אוהבים את העבודה שלנו. מאוד
- מנכ”ל יוקרה אסטייט -

WhatsApp Icon