מאמרים

אנומליה כלכלית במחירי הנכסים היוקרתיים בפ"ת וסביון. אי שם בתחילת המילניום, בתקופה שמחירי בתי היוקרה היו בדולרים, מחיר בית פרטי על חצי דונם בפ"ת עלה בסביבות 480,000 דולר. כיום בית כזה הכפיל את עצמו כמה פעמים ושווה 2,500,000 דולר. כן כן אותם שטרות עם הפרצוץ של בנג'מין פרנקלין שנשכחו מאיתנו כבר 7 שנים בתימחור מחירם של נכסים ישראליים, והפכנו את בנז'מין ליצחק בן צבי. מאז החקיקה בשנת 2006 שמחירי הנדל"ן בישראל יהיו בשקלים ולא בדולרים, בעלי הנכסים בישראל צוחקים כמו יצחק ובשטר של מאה שקלים הוא בכלל נראה מה זה עצוב.

 

שמתם לב שכל שנה לפני פסח ישנם מספר מאפיינים קבועים שחוזרים על עצמם: חום ושרב אחרי המבול, אובך ממצרים לקראת הנקיונות של פסח, נחילי ארבה המגיעים מהפירמידות וצרפתים המגיעים בהמוניהם לישראל. לפני מספר שנים, החלו לגלות יהודי התפוצות בעיקר מצרפת, בלגיה וארה"ב את הנדל"ן הישראלי. זאת בעיקר בגלל קריסת הכלכלה העולמית וירידת מחירי הנכסים שלהם מעבר לים. אצל יהודי צרפת זה היה בעקבות גל האנטישמיות, שהחל לגאות בצרפת, ואלו חיפשו לרכוש נדל"ן בישראל.

 

צהרי יום שישי פברואר 2014, מזג אוויר חמים ונעים מביא ליריד הדירות כ-4,000 איש. זוגות זוגות עם או בלי ילדים מגיעים ליריד ויוצאים עם קטלוגים עמוסים בשקית נוקשה שקיבלו מאחת החברות המציגות. פנים תמהות ומחוייכות נכנסים ליריד, עושים פרסה כעבור שעה קלה עם פנים נפולות ושואלים הבשביל זה הגענו עד לכאן, שילמנו 35 ₪ בחניה.

ביקרו מספיק אנשים ביריד, בהחלט. האם סגרו עסקאות? נראה לי שלא. ואני רואה טוב בדרך כלל.

 

בפתח תקווה יש את כפר גנים, עין גנים, הדר גנים, בת גנים נווה גן והיד עוד נטויה לגנים נוספים. פ"ת מלאה גנים וכמעט לא רואים ירוק בעיניים, לא רואים גנים. השכונה הבאה שתיבנה בפ"ת תיקרא כנראה סבתא גנים. נקווה רק שהיו לה גנים טובים במשפחה. היום נעשה קצת סדר ונתייחס בעיקר לשכונת כפר גנים.

 

 

יוקרה אסטייט מסביר את אשר לא כל כך ברור לחלק ניכר מהציבור בנוגע לתקנת מס שבח החדשה בישראל: לאחרונה עבר בכנסת חוק שלפיו תושבי חוץ ובעלי דירה נוספת אינם זכאים עוד לפטור ממס שבח שהיה נהוג עד עתה במכירת דירה. החל משנת 2014 יחויבו המוכרים במס שבח בשיעור של 25% מהשבח הריאלי באופן יחסי לתקופת האחזקה כשהתקופה שעד 31 לדצמבר 2013 פטורה ממס. כדוגמא: מי שקנה דירה נוספת בסוף 2006 במחיר של 2 מיליון שקלים, ומוכר אותה בסוף שנת 2013 ב־3.5 מיליון שקלים, כך שהרווח עומד על 1.5 מיליון שקלים, לא ישלם שקל בודד למדינה.

 

חיפוש

נכסים נבחרים

IMG 1567 1

וילה מפוארת קו שני לים - ארסוף

485J8364

אחוזה ברמות השבים

IMG 9341

אחוזת פאר במושב בשרון

quote


כאשר העבודה מגיעה עם תשוקה, אמונה ויושר ישנן תוצאות מהירות
- מנכ”ל יוקרה אסטייט -
אין הזדמנות שנייה או שלישית לרושם ראשוני
- מנכ”ל יוקרה אסטייט -
אנו אוהבים את העבודה שלנו. מאוד
- מנכ”ל יוקרה אסטייט -

WhatsApp Icon